{{c.message}}
    l
  • {{selectedarticle.discountPercent}}%

IsaDora

IsaDora The Contour Kajal

IsaDora The Contour Kajal är en mjuk, högpigmenterad ögonpenna med vattenfast och långvarig formula.

Ge din makeup mer intensitet med en rikt pigmenterad ögonpenna som håller i timmar. Den förbättrade formulan är lätt, krämig och enkel att applicera, vilket gör att färgen glider smidigt över huden och definierar ögonen med en mjuk finish.

Pennan ger dig friheten att skapa precis den look du vill ha – från skarpa, exakta linjer till en mjukt sotad smokey eye-effekt. Den vattenfasta formulan hjälper färgen att sitta på plats utan att blekna eller smeta av sig.

För en ännu enklare applicering är ögonpennan utrustad med en praktisk applikator som gör det smidigt att tona ut och sudda linjer. Skapa enkelt flera olika ögonmakeup-looker med en och samma penna.

  • Högpigmenterad formula för intensiv ögonmakeup

  • Mjuk och krämig konsistens – skapa exakta linjer eller en mjukt sotad look

  • Vattenfast och långvarig formula som inte bleknar eller färgar av sig

  • Praktisk applikator för att enkelt sudda ut linjer och skapa en smokey eye-effekt

CRUELTY FREE.
OFTALMOLOGISKT TESTAT.
OPARFYMERAT.
VEGAN-FRIENDLY.